Papeteria niezbędna na weselu. Jakie dodatki wybrać na stół weselny?

Zbliżający się nieubłaganie termin ślubu i odpowiadający na zaproszenia goście przypominają nam o wystroju i papeterii potrzebnej na stole weselnym. Jeżeli nasza uroczystość będzie obejmowała więcej, niż 40-50 osób lub chcemy, aby goście zajęli odpowiednio wyznaczone miejsca dobrze pomyśleć o winietkach ślubnych oraz rozpisaniu miejsc przy stole w formie np. kart do zawieszenia na tablicy przy wejściu na salę. W przypadku większej ilości stołów przydadzą się również numerki.

Kiedy i jak zamawiać

Papeterię taką najlepiej zamawiać minimum 2 tygodnie przed uroczystością tak, aby wszystko dotarło na czas. W przypadku złoconej papeterii lepiej zamawianie zacząć wcześniej, ponieważ produkt taki jest jeszcze dodatkowo zdobiony, co wydłuża czas realizacji. Aby złożyć zamówienie najlepiej wcześniej przygotować wszystkie dane w notatniku. Listę powinno się podać w formie, w jakiej ma się znaleźć na wydruku. Dane takie polecamy dokładnie sprawdzić,ponieważ informacje takie nie mogą być zweryfikowane przez żadną osobę z zewnątrz ze względu na to, że poprawność danych gości jest znana tylko zamawiającemu.

Menu oraz zawieszki

Zawieszki na butelki oraz menu mogą stanowić dodatkową ozdobę naszego stołu w trakcie przyjęcia. Zawieszki można potraktować jako ozdobę, akcent humorystyczny, podziękowanie, a także wskazywać rodzaj trunku zawartego w butelce. Szczególnie pomocne w przypadku nalewek i win własnej roboty. Menu natomiast polecamy jako plan wesela i w przypadku rozbudowanego jadłospisu wskazówki dla gości kiedy i gdzie znajdą pyszne przekąski oraz o której mogą się spodziewać wybranych dań oraz tortu. Jednym słowem jest to rodzaj “przewodnika” po naszej imprezie.