Zaproszenia ślubne ze zdjęciem. Kiedy się na nie zdecydować i jakie zdjęcie wybrać?

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem w ostatnim czasie zyskały sporą popularność. Niewątpliwie takie zaproszenie będzie ciekawym pomysłem na papeterię i może stać się piękną pamiątką związaną z uroczystością.

Czy warto wybrać zaproszenie ze zdjęciem?

Praktycznie zawsze to dobry wybór, zaproszenie takie jest znacznie ciekawsze od standardowej formy i bardziej spersonalizowane niż jakakolwiek papeteria, ponieważ zawiera fotografię. Bliska rodzina na pewno bardzo ucieszy się z takiej formy i pozostawi ją na pamiątkę. Wstawienie zdjęcia do zaproszenia daje możliwość przyszłej parze młodej pochwalenia się zdjęciem ze swojej sesji narzeczeńskiej, na który to dodatek pary często decydują się wybierając pakiet zdjęć ślubnych u fotografa.

Jakie zdjęcie wstawić do zaproszenia

Taką formę papeterii powinniśmy wybierać kiedy posiadamy zdjęcia dobrej jakości, które po wydruku będą wyraźne. Najlepiej wykorzystać zdjęcie z sesji u profesjonalisty lub osoby, która się na tym zna. Na pewno pomoże również wybrać odpowiedni kadr do zaproszenia. Zdjęcie takie powinno być przede wszystkim dobrej jakości (150 dpi – 300 dpi) aby nie martwić się o efekt końcowy po wydruku zaproszenia. Dobrze jeśli osoby fotografowane znajdują się dalej od obiektywu, dzięki temu łatwiej będzie nam dopasować zdjęcie do wybranej ramki, formatu zaproszenia i w razie potrzeby wykadrować obraz. Ważne aby fotografia nie była przeskalowana, ponieważ rozciągnięcie obrazu za dużo w jedną lub drugą stronę niestety nie wygląda korzystnie po wydruku projektu.

Zaproszenia projektowane w kreatorze

Kreator umożliwia wstawienie zdjęcia do zaproszenia oraz poinformuje nas odpowiednim komunikatem kiedy będzie ono słabszej jakości. Należy pamiętać, że projekt/zdjęcie jest drukowane w takiej samej jakości i formie, jaką widzimy na ekranie podczas tworzenia naszego zaproszenia, tak więc jeżeli zdjęcie będzie rozmyte i niewyraźne w stosunku do reszty wzoru i treści podczas edycji na komputerze, takie też będzie po wydruku.